GARMIN TIPY: JAK A KDE ZOBRAZIT APLIKACI, DATOVÉ POLE V HODINKÁCH

Většina to bude vědět, ale najdou se takoví, kteří se v tom tolik neorientují nebo přecházejí od jiné značky a proto jsem vytvořil takovou malou nápovědu :)


Prvním krokem je nainstalovat si vybranou aplikaci, vzhled obrazovky, widget do hodinek.

Buď si můžete vybrat instalaci v počítači přes Garmin Express, nebo jednodušší přes mobilní aplikaci Connect, jak Vám zde ukáži.

Nejdříve si vyberete co by jste chtěli stáhnout, já zde pro příklad vybral "Vzhled hodinek" 


Poté co se dostanete do obchodu Connect IQ si můžete vybrat ciferník, který se Vám líbí a pak stačí kliknout na "Stáhnout"

Po instalaci se vrátíte zpět do mobilní aplikace, kde by jste měli už vidět Váš nainstalovaný ciferník. Některé aplikace, datová pole a hlavně vzhledy hodinek jdou ještě upravit. Po kliknutí na ciferník v nastavení si můžete upravit i ten váš. Můžete si zvolit např. co chcete na hodinkách vidět.


Pokud máte nějaké problémy, možná najdete odpovědi v toto článku: https://petmikeska.blogspot.cz/...


Druhým krokem je vybranou aplikaci, datové pole, vzhled hodinek či doplněk zobrazit na hodinkách.

1) APLIKACE (na Connect IQ)
Všechny nově stažené aplikace (Applications), které jste si stáhli z Connect IQ, najdete v hlavním seznamu sportovních možností, jako je běh, jízda na kole, plavání, turistika,...(přes tlačítko start, stop). Nemusíte tak nic nastavovat, kromě možného nastavení vlastní aplikace.


Najdete zde aplikace např. pro lyžování, turistiku, cyklistiku, fitness cvičení, in-line (ty jdou najít i v Datových polích), měření spánku, různé testy (např. na aerobní vytrvalost či fyzickou kondici), alarmy (např na min. a max. tepovou frekvenci), zobrazení trasy, ovládaní jiných přístrojů (např. domácího osvětlení) a mnoho dalšího.

2) DATOVÉ POLE (na Connect IQ)
Na začátku si asi každý vystačí pouze s vestavěnými datovými poli přímo od Garminu. Ty nabídnou všechny běžně používané metriky, které jdou zobrazit na maximálně 4 polích. Postupně pak ale většina stejně vyzkouší i ty z obchodu Connect IQ, kde jdou stáhnout různé datové pole, které nabídnou také daleko více polí na jedné obrazovce, grafy nebo barevné rozlišení.


Pokud si tedy stáhnete "Datové pole" (Data Fields) a bude ho chtít zobrazit při aktivitě, např běhu, postupujte následovně:

Přidržte levé prostřední tlačítko a přes Nastavení - Aplikace se dostanete ke sportovním aktivitám či jiným staženým datovým polím. Pro ukázku jsem si zde vybral "Běh" 

Potvrzením "Běhu" zvolte "Datové obrazovky", kde se Vám zobrazí "Obrazovka 1", "Obrazovka 2",... Potvrďte zvolenou obrazovku (položka Stav musí být zapnutá), u "Rozvržení" navolte 1 pole a níže potvrďte "Pole 1"

Potvrďte "Pole ConnectIQ" a vyberte si stažené datové pole (k dané aktivitě můžete přiřadit max. 2 datové pole). Po potvrzení se Vám ukáže Vámi vybrané datové pole. Pravým dolním tlačítkem pak vystoupíte z menu.

Pak už při aktivitě můžete na zvolené obrazovce vidět Vaše datové pole.3) VZHLEDY OBRAZOVEK (na Connect IQ)
Stažený ciferník (Watch Faces) si můžete zvolit podržením levého prostředního tlačítka - Vzhled obrazovek - Typ Connect IQ - a vybrat z nabídky stažených ciferníků.

Ciferníky mohou obsahovat různé informace (některé méně, některé více), kromě času např. tepovou frekvenci, kroky, vzdálenost, stav baterie, stav připojení, počasí, zprávy a jiné.
4) DOPLŇKY (na Connect IQ)
Po stažení z Connect IQ jsou doplňky (Widgets), přímo přístupné z hlavní obrazovky a automaticky se zavírají po určité době nečinnosti.

Widgety jsou většinou neinteraktivní, využívají data z hodinek nebo připojeného telefonu a najdete je v hlavním menu hodinek.

Kromě již originálních doplňku jako např. počasí, kalendář, ukazatel tepové frekvence si zde můžete přidat podobné doplňky třetích stran např. počasí, kalendář, kompas, ale i další např. widget procenta kyslíku ve Vaší aktuální výšce, widget pro sledování vašeho denního příjmu vody, ukazatel biorytmu,  widget ukazující stav baterie vašeho telefonu, na kterou síť Wifi je připojena, aktuální sílu signálu, widget zobrazující historii a shrnutí kroků, vzdálenosti  a kalorií a další...


PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Jaké vybrat hodinky Garmin
MŮJ DENnové verze úvodní stránky mobilní aplikace Connect s jednodušším zobrazením vašeho dne

Aplikace, Datové pole, vzhledy hodinek, Doplňky na Connect IQ
1) Vzhledy obrazovek
2) Aplikace
3) Datové pole
4) Doplňky 

Návody, tipy, triky:
- Tipy, rady, zkušenosti - FENIX 3/5
Garmin tipy a triky 
Nastavení času a cíle spánku 
Jak a kde zobrazit Aplikace, Datové pole, ciferníky,...v hodinkách
Aktivity a porovnání aktivit mezi sebou
Plánování a import tras v Garmin Connect
Jak zobrazit na hodinkách jméno volajícího
- Jak upravit a kde zobrazit Aplikace, Datové pole, Vzhledy hodinek a Doplňky
Garmin Face-It, aplikace na vytvoření vlastního ciferníku
Jak upravit Aplikace, Datové pole, Vzhledy hodinek a pomůcky

Komentáře

 1. Zdravim. Mam garmin vivoactive 3 a aplikaci Connect. Když dám v menu Aktivity, nabídne se seznam asi 10, ale není tam třeba lyžování. Jak ho dostanu do menu? Diky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, už jsem je nějaký čas neměl, ale pokud si pamatuji, tak jak máš aktivity, tak jed dolů a pak tam je +, tak klikni na něj a měli by se ti objevit další aktivity

   Vymazat
  2. Ahoj. Díky za odpověď. Symbol + však nevidím. Mohu přidat vlastní aktivitu. Ale ja potřebuji jen přidat polozku do zobrazeni. Data jsem pořídil přes typ aktivity Lyžování.

   Vymazat
  3. Tak jsem se konečně dostal k těm hodinkám :). Když sjedeš u aktivit (na bílém povrchu) úplně dolů tak tam máš na tmavém pozadí čtyři tečky. Když na to klikneš objeví se ti další aktivity (na černém povrchu) a tam je i lyžování. Aktivitu pak můžeš přetáhnout nahoru na ty bílé pole (ty které se ti zobrazují na hodinkách)

   Vymazat
 2. dobrý den, hodinky Fenix 5x se mi stále nechtějí spojit s novou aplikací Garmin IQ , hodinky v ní vidím ale jsou nepřipojeny, máte tip. díky Zdeněk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemám, ale zjistil jsem tohle: Zrovna včera jsem to řešil, asi týden se nechtěly připojit. Takže továrko hodinek, aplikaci jsem smazal a znovu nainstaloval, totéž bluetooth, prostě vše znovu

   Vymazat
 3. Ahoj,mám dotaz. Když si chci stáhnout nový vzhled hodinek z garmin iq, tak musím jen přes počítač? Přes mobilní aplikaci mi to stale nejde :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jde to i přes mobil, viz zdejší nápověda. Když se budete držet zdejšího postupu, tak se vám nestáhne ?

   Vymazat

Okomentovat