TIPY, RADY, ZKUŠENOSTI - GARMIN FENIX

Zde najdete otázky, které jsem dostal ohledně hodinek Fénix 3 a Fénix 5 a také je tu pár co jsme našel na internetu.
Upozorňuji, že nenesu žádnou odpovědnost za případné škody nebo újmy, které jsou důsledkem těchto rad a postupů.

Pokud hledáte ještě nějaké odpovědi, či chcete položit nějaké otázky, doporučuji stránku https://www.facebook.com/..., kde se nachází více uživatelů se zkušenosti s hodinkami Fénix 3 a Fénix 5. 
Můžete využít i český Garmin a jeho podporu.


PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Garmin Fénix 3 - recenze
Garmin Fénix 5 první zkušenosti
Jaké vybrat hodinky Garmin
Tipy, rady, zkušenosti s Fenix 3/5
Aplikace, datové pole, ciferníky, widgety na CONNECT IQ (Které jsem vyzkoušel na Fénix 3)
Jak upravit stažené aplikace, vzhledy hodinek, datové pole, pomůcky pro Fénix
Jak zobrazit na hodinkách jméno volajícího
Garmin FACE-IT, aplikace na vytvoření vlastního ciferníku
Nový webový Garmin Connect

AKTUÁLNĚ
Po aktualizaci programu Garmin Connect mají někteří uživatelé (co vím tak s iPhony) problém že nevidí tlačítko nastavení.
Pokud ho nevidíte (viz foto), stačí klepnout na bílou vodorovnou čáru na obrazovce hodinek.
(pod tou tenkou bílou čárou a jejím podržením prstem se otevře nastavení, kde již lze upravit daný vzhled hodinek)U telefonů Huawei a Honor je také problém v aplikaci Connect, kdy nejde párování s telefony. Ale podle vyjádření Garminu se intenzívně pracuje na odstranění tohoto problému - Po poslední aktualizaci by měl být tento problém vyřešen.


1) JAK DOSTAT DO HODINEK JINÉ SPORTY
Ahoj jak dostanu do aktivit ikonku posilovna ? Chci vidět jak pracovalo srdce, kalorie atd. 

► V menu hodinek to nenajdeš (tam jsou ty základní: kolo, běh, chůze, lyže, atd.), ale můžeš si je stáhnout z Connect IQ, ať už z počítače nebo rovnou přes mobilní aplikaci Connect kde už nějaké najdeš: https://apps.garmin.com/cs-CZ/...
Přes Connect pak už stačí si vybranou aplikaci stáhnout. Např. Gym Timer (více o aplikaci http://www.geniuswrist.com/....) nebo https://apps.garmin.com/...

To platí i pro jiné sporty, např Plachtění, In-line, Squqash a jiné, které nejsou od výrobce v hodinkách Fénix, nebo si lze stáhnout i aplikace zaznamenávajíc Váš spánek, změří Cooper test, Dickson test a jiné


2) PLAVÁNÍ
Jaké mate zkušenosti s Fenix 3 při měření plavání na volné vodě ?
A) Jak je to s plaváním ve stylu "prsa" na otevřené vodě, vůbec mě to nezachytilo připlutí. Pouze krátké úseky. Asi to bude ve stylu plavání. Co mám dělat ?
B) Plavu pořád stejný úsek ale pokaždé mi to naměří jinou vzdálenost a taky mi to už ukázalo, že jsem plaval na pláži.


► Základ je počkat až GPS bude připravena na 100% a taky při ukončení plavání je asi třeba chvíli počat na dopočet GPS.
► Při stylu prsa, když máš ruku pod vodou, tak ti hodinky nezachytí signál GPS.
Řekl bych že změří začátek a konec aktivity, plus když zachytí signál. Vzdálenost se pak dopočítává po vynořeni z vody a chyceni signálu což u stylu prsa, když je ruka dlouho pod vodou moc nefunguje a proto to vykreslí jen přímku a nezapočítá tu vzdálenost.
Můžeš zkusit ještě zkrátit záběry, ale spíše to bude tím, že jsou ruce pod vodou.

To plavání na pláži ukazuje, když se otáčíš hodně blízko břehu.
► Hodně tak záleží na stylu a taky jak dlouho zůstává ruka s hodinkami venku z vody.

U kraulu ruku vytahuješ nad hladinu daleko častěji než u prsou a měření je už celkem přesné.
ření v bazénu
Mám problém s plaváním v bazénu. Mam nastavenou vzdálenost 25 m. a plavecký styl prsa, naposledy 750 m. vkuse, pauza asi dvě minutky, dalších 750 m. a potom 500 m., schválně jsem si počítal délky a nakonec mi Fenix ukázal namísto 2 000 m. pouze 1 100 m. Nevím jak to vyladit aby to ukazovalo správně. Při plavání dělám pravidelný pohyb, akorát při otočkách a odrazu se snažím chvíli držet ruce natažené vpředu, ale nepomohlo ...

► Podle mě záleží vše na technice provedení, blbě provedená otáčka, nebo např. dlouhé záběry rukou u prsou můžou hodinky splést.
Když plaveš správně styl prsa - krátké záběry pod hrudník tak to ukazuje správně, pěkně se to zobrazí v intervalech grafických, viz
https://connect.garmin.com/modern/activity/1634577080
(dotaz je starší a mám pocit u novějších verzí firmware se to už tak nestává)


Používání Fenixu v slané vodě, ...
Chci se zeptat jestli můžu Fenix použít v moři. Tedy zda nevíš jestli jim vadí slaná voda. 
► Sprcha, bazén, moře jim nedělá problém
Ale přeci jenom je lepší je po plavání v moři opláchnout od slané vody

Co dělat když tlačítka ztratí cit (např. po delším používání ve vodě)
Garmin zde doporučuje nějaký čas dal hodinky do teplé vody a opláchnout proudem vody (nestiskat !). Krystaly soli, písek nebo nečistoty, mohou změnit pocit na tlačítku.

3)  ROZDÍL MEZI FENIX 3 A FENIX 3 HR
Jaký je prosím Tě rozdíl mezi Garmin Fenix 3 Performer a Fenix 3 Sapphire HR Optic? Tedy mimo toho, že ty druhé mají optické měření tepu a safírové sklo. 

► Rozdíl je jen ten co popisuješ, plus v balení Fenix HR Optic není hrudní pás. Rozepsané je to dobře zde: http://www.garmin.cz/aktualne/nove-produkty/garmin-fenix3.html


4) SPÁNEK
Jak moc je důležité měření i v průběhu spánku?

► Pro sledování kvality spánku :). Zvýšenou tepovou frekvenci během spánku může způsobit špatné větrání, alkohol či pozdní větší večeře. Podobné to bude u nehlubokého spánku - alkohol, pozdní větší večeře nebo hlad, dehydratace.Kromě manuálního, lze používat automatické sledování spánku, tím že musíte nejprve zapnout sledování aktivity: 
Nastavení > Sledování aktivity > Stav > Zapnuto.
(Tímto aktivujete také zaznamenávání počtu kroků za den, uraženou vzdálenost, minuty intenzivní aktivity, počet vystoupaných pater, spálené kalorie).

Zařízení automaticky rozpozná spánek a sleduje vaše pohyby v běžné době spánku. V uživatelském nastavení účtu Garmin Connect je lepší si nastavit běžnou dobu spánku (např. 22:00 - 6:00).

Ale i když máte zapnuté automatické sledování spánku, může se Vám stát, že se Vám spánek nezaznamená a vy tak musíte manuálně určit začátek a konec spánku (což se mi občas stane). Po manuálním určení času se pak objeví data o spánku . Objevili se ale i případy, kdy se se nezobrazil spánkový graf.


5) MĚŘENÍ AKTUÁLNÍHO TEMPA U FENIX 3 A FENIX 5
Jaké máš zkušenosti s Garmin Fenix 5 a měření aktuálního tempa, když jsou při běhu nebo kole skaly, stromy, les. Mám Fenix 3 a jakmile vběhnu pod stromy, do lesa, budovy okolo apod, tak to aktuální tempo/rychlost hodně skáče, spíše ukazuje vetšinou pomalejší. 

► Aktuální tempo u Fenix 3 je jak píšeš problémové, vykazuje nepřesnosti... při zrychleni reaguje pomalu a v lese je zkreslené.
U Fenix 5 bylo aktuální tempo o něco přesnější než u Fenix 3 a reagovalo svižněji na změnu tempa, ale 100% to také není.
Hodinky pak tyto nepřesnosti ve výsledku vyrovnají, ale je jasné, že aktuální tempo potřebuješ hned.
Můžu ale říct, že aktuální tempo u Fénix 5 relativně sedí s těmi mezičasy.
Jinak Fenix 5 je ve všem daleko svižnější než Fenix 3.

6) JAK DOSTAT TRASU DO HODINEK
Také jsem nevěděl jak správně dostat trasy do hodinek a tak jsem se podíval po internetu, kde byl většinou taky stejný dotaz:

► Je spoustu návodů na jak kopírují GPX do složky NEWFILES, ale já jí prostě nevidím. Když se snažím vytvořit složku novou, tak mi to píše, že už existuje... ale vidět není...
Odpověď byla: Trasu si můžete vytvořit na webu (např. Garmin Connect, Bikemap, GPSies,...), např. ve formátech .gpx, .tcx,... 
► Trasu lze pak uložit v .gpx souboru přímo do složky NEWFILES, odkud si ho Fenix automaticky převede do formátu fit.  

Tato složka je ale nevím proč skrytá, a tak si musíte nejdříve zobrazit skryté soubory. Možností je i např. v např. GPSies.com vytvořit trasu přímo v souboru .fit a poslat ji do složky COURSES

!!! Garmin ale doporučuje import GPX souborů přes program Basecamp, který sám zkontroluje, zda neobsahují nějakou chybu, případně parametry s nimiž zařízení nemusejí umět pracovat !!!
(nově jde importovat trasy do Garmin Connect a z něj můžete také posílat soubory do vašeho zařízení, viz článek)
Já používám program GPSies.com a ještě se mi žádná nepříjemnost nestala, ale už se ozvalo pár lidí, kterým se po předešlém postupu např. ztratila čeština z hodinek.

POSTUP PODLE GARMIN
V případě potřeby importovat do hodinek waypointy či trasy, které nepocházejí ze serveru Garmin Connect (tento waypointy nepodporuje, pouze trasy), se doporučuje GPX data, která máte k dispozici (například stažené z webu Strava, Endomondo, nebo vytvořené v programech jako např. GPSies či od pořadatele závodu) importovat do aplikace Garmin Basecamp. Aplikace je k dispozici zdarma na stránce www.garmin.com/basecamp (návod)

Aplikace se pro Vás v podstatě stane jakýmsi „filtrem“ dat. Ve chvíli kdy data do aplikace importujete, tato kontroluje, zda neobsahují nějakou chybu případně parametry s nimiž zařízení nemusejí umět pracovat. Ve chvíli kdy zjistí v datech nějaký problém, vypíše tato informaci o nemožnosti data importovat a tato data pak není vhodné nahrávat ani přímo do přístroje jak to popisují některé návody na internetu. 

Pokud aplikace Basecamp data bez problémů naimportuje, objeví se Vám tato ve „Vaší sbírce“ v dané aplikaci a kliknutím na vybraná data pravým tlačítkem myši lze zvolit v menu položku „Odeslat do“ a dále zvolíte Vaše hodinky/zařízení. Aplikace data odešle do paměti přístroje. Po tomto importu doporučuji použít ve Windows funkci bezpečného odebrání hardware a až následně zařízení od PC odpojit. 

Export dat z různých běžeckých / cyklistických / mapových serverů obsluhují ve své podstatě skripty při jejichž běhu může dojít k chybě a tím může vzniknout i chyba v exportovaném souboru. Server Garmin Connect funguje na podobném principu, ovšem u něho zmíněnou kontrolu dat (jak ji provádí Basecamp) provádí v podstatě aplikace Garmin Express, která následně nahrává data do hodinek. 

Do hodinek Fenix 3 se vejde kolem 15-20 tras v závislosti na jejich délce (otestováno nahrání zhruba poloviny trasy Vltava Run) a až 1000 waypointů (bodů zájmu). 


7) INSTALACE ČEŠTINY DO FENIX
Ztráta češtiny v hodinkách
a) Dobrý den, tak jsem trasu podle Vás nakopíroval *.gpx do složky NEWFILES a přišel jsem o češtinu, kterou nelze vrátit ani resetem hodinek. Předem děkuji za pomoc. Hodinky Fenix 3 HR.
b) Dnes přes noc se mi restartovali bez důvodu hodinky a zmizela mi čeština, vše je v EN.

► Jako první se podívejte v nastavení do menu jestli ji tam opravdu nenajdete
Pokud nikoliv, měla by aplikace Express nabídnout v menu "Nástroje - Jazykové soubory" - reinstalovat jazykové soubory.


► Našel jsem i tento fotonávod: https://www.facebook.com/notes/...

8) NAVIGACE PODLE TRASY V HODINKÁCH
jak můžu u Fenix 5 bežet podle trati kterou mam v hodinkách ? 
U Fenix 3 sem si zvolil sport a pak ze chci navigovat, ale u Fenix 5 to nějak nemůžu najít.

► U Fenix 3 musím do menu pak navigace, vybrat trasu a teprve sport.
► U Fénix 5 je to jinak
- Zvolit Běh a pak podržet Up Menu a jste v nabídce pro běh - navigace a tam jsou i ty trasy

9) JAK SPUSTIT AKTIVITU I NAVIGACI SOUČASNĚ
Chtěl bych se zeptat, půjde na Fenixu 3 spustit zároveň aktivitu i GPS navigaci ?

► Když zapneš navigaci po trase, tak to tam někde vyběhne, ale při závodě to dělám opačně, zapnu aktivitu, pak dlouhým podržením UP vlezu do menu a nahodím navigaci, první metry obvykle všichni vědí, kudy běžet
► První podmínka je mít v hodinkách importovanou trasu. Pak dáš v menu navigace a vybereš trasu, hodinky se sami zeptají hned v dalším kroku na jakou aktivitu chceš navigaci pustit.
► A když chceš přidat ještě trénink, vlezeš podržením tlačítka menu do menu a vybereš trénink. Jde to myslím i v opačném pořadí (nejdřív trénink, vybrat aktivitu a pak navigaci).
+ Tohle pořadí mě tedy nefunguje. Musím začít tréninkem. Navigace jde přidat kdykoli. Mám ale pocit, že se pak liší pořadí a počet obrazovek.

10) ZÁZNAM VÍCE AKTIVIT NAJEDNOU
Nevíte jak na Fenix 3 zaznamenat multisport závod, kde neznáte předem počet a pořadí aktivit (disciplín) ?

► Normálně začít nějakou aktivitu a potom v průběhu záznamu změnit na jinou. Mělo by to jít a vznikne multisport, ale prý se to tak dělá jen u Fenix 5, ale na Fenix 3 jsem to nenašel
11) NEUKAZUJE SE POČASÍ
Mám Fenix 3 a někdy mi počasí jde a někdy ne. Synchronizuji s Connectem, tam aplikace jde akorát odinstalovat, hodinky čekají na data a nic se neděje. 

► Buď to je vypnutou polohou u telefonu, nebo hodinky nejsou přes bluetooth připojené k telefonu.

► Některé vzhledy hodinek mají placené hodnoty, např. tep nebo právě počasí. Tzn. že u free verze vzhledu se počasí neukazuje

12) POUŽÍVÁNÍ FENIX PŘI NABÍJENÍ
Jak lze u Fenix zaznamenávat aktivitu po celý den s powerbankou ?
Zkoušel sem je zapnout na běh a vložit do nabíjecí kolíbky, která je připojená k powerbance. To se mi ale přepnulo do módu, kde vidím jen nabitá procenta baterie. Nemáte s tím někdo zkušenosti, jak to udělat, nebo jestli to vůbec jde, abych hodinky nabíjel a zároveň aby mi měřila trasu ?

► V Nastavení - Systém - Režim USB je potřeba změnit Mass storage (Velkokapacitní paměťové zařízení) na Garmin. Pak můžeš hodinky normálně používat
+ Ale když to změním a dam do kolíbky tak se ale na displeji neukazuje dobíjení. Je to v pořádku ?
Dobíjení normálně funguje, jenom ta indikace nabíjení není vidět.
Nainstaluj si nějaké datové pole, kde vidíš i baterku, pokud chceš mít jistotu, že se ti to nabíjí (viz foto)
V režimu Garmin mi to sice nic neukázalo, ale měl sem to cca od 15 hodiny provozu na powerbance a v pohodě to vydrželo a asi 30 minut před cílem sem to odpojil úplně. Takže vyřešeno :)

13) PŘESTALI SE ZOBRAZOVAT HOVORY, SMS, OZNÁMENÍ
Na Fénix 5s se mi přestali zobrazovat hovory, SMS a veškeré nastavené oznámení. Zkoušela jsem synchronizaci, nastavení přes PC, znovu spárovat, vypnout a stále nic. 

► Nastavení - Zamykací obrazovka - Obrazovka a zabezpečení - Další nastavení z. - Přístup k oznámení

14) JAK ZOBRAZIT NA HODINKÁCH JMÉNO VOLAJÍCÍHO 

► Nabídka (tři tečky) - Nastavení - Inteligentní oznámení - přidat Kontakty
Podrobný postup jsem napsal zde: https://petmikeska.blogspot.cz/...

15) CO ZNAMENAJÍ ŠIPKY PO TRÉNINKU BĚHU
Ahoj, nevíte někdo, jak interpretovat ty šipky u Fenix 5 v "Training Status"? Všude se dočtu, co znamenají stavy "Maintaining, Peaking...". Ale uplný smysl tech šipek si jen zlehka odvozuji.

► Ty šipky ukazují aktuální stav po tréninku oproti předchozímu stavu. Fitness označuje "formu", load reflektuje hodnoty TSS. Co je trochu na houby, tak skutečnost, že tato obrazovka počítá jenom běžecké tréninky.
více: http://www.zivotsgarminem.cz/...

16) ROZDÍL MEZI GPS A GLONASS
Jaké jsou rozdíly, když mám zapnuté GPS a nebo GPS+GLONASS ?

► Spotřeba je daleko vyšší, přesnost ale podle mým zkušeností není nijak zásadně vyšší.

17) V NASTAVENÍ NEJDE PŘIDAT DALŠÍ CONNECT IQ POLE. HODINKY MI HLÁSÍ, ŽE JSOU JIŽ VYBRÁNY OBĚ POLE - "POČET PŘIDANÝCH 2/2", I KDYŽ VE SKUTEČNOSTI MÁM VYBRANOU JEN JEDNU OBRAZOVKU

► Rychlá oprava - odinstalovat a nainstalovat všechna pole.
► Mám podezření, že to způsobuje synchronizace nastavení přes Garmin Express (v nastavení uvidíte user settings).
► Nakonec jsem provedl reset hodinek (přes tlačítka při startu), a vše je ok.
► Stačí odinstalovat ta pole, která přestala fungovat a potom je nainstalovat znovu.18) JAK NASTAVIT Vo2 MAX PRO KOLO 
Pro běh se to počítá, pro kolo je pokyn na 20 minutovou intenzivní aktivitu. Na kole normálně trénuji, ale VO2 max stále nic. 

► Je možné že to bude chtít na zaměření vyšší intenzitu aktivity. Cca těch 20 minut minimálně. Při běhu se mi ukáže aktuálně VO2 také vždy až po rychlém běhu.
► Jsou tam nějaké podmínky ohledně délky trvání, intenzity a vyrovnanosti intenzity. Pokud vyjedeš kopeček a pak sjedeš bez zatížení tak se to nevyhodnotí.

19) POUŽÍVÁTE K NABÍJENÍ HODINEK FÉNIX STANDARTNÍ NABÍJEČKY NA MOBILY S USB VSTUPEM? POUŽÍVÁTE POWERBANKY ?

K Fénix 5x jsem dostal pouze kabel (adaptér se tam už oproti Fénix 3 nedává) a v User manuálu jsem se dočetl pouze: 1. připojte kabel k hodinkám, 2. připojte kabel do USB počítače. To je sice fajn, ale přece kvůli nabíjení hodinek sebou nepotáhnu laptop na dovolenou.

► Používám nabíječku na mobil a zatím v pohodě, jen přehodím kabely od nabíječky
► Funguje všechno jako u mobilu. Autonabíječka, powerbanka... V režimu GARMIN se dokonce hodinky dobíjejí 'na pozadí' takže s powerbankou (a káblíkem v rukávu) jdou na hodinkách normálně vidět aktivity atd. Jen jsem přikoupil na Aliexpress jinou (další) kolébku která nemá kabel 'napevno'
► U powerbanky je jedno kolik má mA pokud má alespoň 500mA. Důležité je napětí 5V. Víc proudu než potřebují si ty hodinky nevezmou. Teda pokud jim nedáte vyšší napětí než těch 5V.


20) JAK ZJISTÍM KOLIK JSEM UJEL/UBĚHL KILOMETRŮ ZA MĚSÍC ?
► V mobilním CONNECT IQ je záložka statistika aktivit, kde se ukazují spoučty za 7 dní, měsíc a rok. Bohužel ale jen zpětně za období, tzn, že pokud se na data podíváte 10. srpna, tak to bude za období 10.7 - 10.8. U roku je to stejné, ale aspoň můžete vidět součty po celých měsících.
Daleko více zjistíte na webovém Garmin Connect. V Kalendáři můžete napravo jednak vidět týdenní součty a dole pak součet za měsíc.
Ještě více statistik pak můžete vidět pod: Zprávy - Shrnutí postupu, kde si můžete jednak zvolit svoje datum (např. 1.8. - 9.8.) a jednak vybrat aktivitu (např. běh po pásu)


21) LIVE SEGMENTY ZE STRAVA.COM
► Řada přístrojů již podporuje „Strava Live Segments“. Aby jste mohli Strava segmenty automaticky odesílat z Garmin Connect do přístroje, je potřeba mít na webu Strava jejich „Premium“účet. Pokud zde budete mít je Free účet, budou se vám ukazovat segmenty z Garmin Connect
Pro zkoušku můžete zkusit zkušební „Strava Premium Free Trial“, v přístroji se vám zobrazí segmenty ze Stravy, které zde máte označené jako oblíbené (kliknutím na hvězdičku), ale i nějaký výběr segmentů z vašeho nejbližšího okolí.Strava oblíbené segmenty pošle na Connect a ten je nahraje při synchronizaci do přistroje.22) LIŠÍ SE ÚDAJE, KTERÉ MÁM NA WEBU CONNECT A STRAVA
► Strava, tak jak jiné weby, které jsou propojeny s účtem Garmin Connect, přebírá stejné údaje, ale oproti většině ostatních webů je ještě přepočítává podle svých vlastních algoritmů. Důvod je zřejmě ten, že program Strava.com využívají většinou lidé na mobilních zařízeních (záleží na modelu), které neposkytují tak přesné údaje jako GPS přístroj.

(Podle mých testů jsem měl na 90 km trase nastoupaných 1000 m. a mobilní aplikace Strava mi ukázala 1300 m.)

23) CO UDĚLAT, POKUD MI ZAMRZLI HODINKY F3 ?
► Vypnout dlouhým podrženém levého horního tlačítka (cca 25 sek.), jinak asi nechat vybít a pak zapnout krátkým stiskem stejného tlačítka
► Pokud to nepomůže, pak tvrdý reset hodinek
- Vypni hodně dlouhým podržením LIGHT
- Zmáčkni a drž START a BACK
- Zmáčkni LIGHT, zatímco držíš START a BACK
- Po prvním pípnutí pusť START ale drž BACK
- Po druhém pípnutí pusť i BACK


Nebo
- Vypněte hodinky dlouhým stiskem zapínacího tlačítka (Light)
- Zmáčkněte a držte současně levé horní a pravé dolní tlačítko
- Přístroj se po chvíli zeptá na vymazání uživ.dat, zvolte ANO
- Zařízeni se resetuje a zeptá se na nastavení jako při prvním spuštění


Více zde: https://the5krunner.com/...

23) PO STISKU TLAČÍTKA UP SE NA DISPLEJI ZOBRAZÍ VYHLEDÁVÁNÍ
 Widgetu "weather" (počasí) chvíli trvá než naběhne (pravděpodobně vyhledává na netu) ...to samé dělá například přehled časových pásem
► Podrž dlouze UP....zvol Nastavení (stisknutím START/STOP)...vyber třetí volbu Widgets a najdi problémový widget a ten skryj

24) ZTRÁCÍ SE MI PÁROVÁNÍ MEZI TELEFONEM A HODINKAMI
Občas se stává, že se mi ztratí mezi telefonem a hodinkami párovaní. Pomůže pak až opětovné zapnutí Bluetooth v telefonu, nebo zapnuti aplikace Connect. 
Zruš spárování, vymaž data Garmin Connect v mobilu, odinstaluj a vzápětí nainstaluj a poté spáruj mobil s hodinkami. pak by mělo zase vše šlapat bez problémů.

25) LZE POROVNÁVAT AKTIVITY MEZI SEBOU ?
Ano lze, u vybrané trasy klikněte vpravo nahoře na ozubené kolečko (Nastavení) a klikněte na "Porovnat". Zobrazí se Vám seznam aktivit, které lze filtrovat, např. Běh - Běh po trase. V seznamu tras pak můžete kliknout až na další 3 trasy, které jdou vzájemně porovnat. Více, včetně fotek zde: https://petmikeska.blogspot.cz/...

26) V GARMIN CONNECT SE MI NEZOBRAZUJÍ ÚDAJE Z HRUDNÍHO PÁSU
Mám hrudní pás Run2 a poté co jsem zkoušel jedno datové pole se mi přestali zobrazovat grafy délky kroku, vertikálního poměru a vyváženosti doby kontaktu se zemí. Ostatní grafy se mi zobrazovali normálně dále.
Jak jsem zjistil bylo to způsobené právě tím novým datovým polem. Starší přístroje (Fenix 3) některé náročnější datové pole už nezvládají (nemají na to kapacitu). Někteří autoři těchto datových polích ale tyto datové pole uzpůsobují aby se dali používat i pro ty starší přístroje (např. se na starších přístrojích nezobrazují některé údaje). 
Bohužel, ale asi můj Fénix 3 to už nezvládl a přestal zobrazovat ty běžecké metriky. Pomohlo až resetování hodinek

27) KDE SE ZOBRAZÍ APLIKACE, DATOVÉ POLE, DOPLŇKY (WIDGETY) ?
Zde jsem udělal fotonávod: https://petmikeska.blogspot.cz/...

OSTATNÍ

► Pokud přerušíte aktivitu stisknutím tlačítka "Pause", nezapomeňte poté stisknout "Obnovit později", protože po 20 min. se Vaše aktivita sama uloží a hodinky se vrátí do stavu hodin.

- Info k vašim zařízením: https://my.garmin.com/...
- Sériové číslo 
vašich zařízení najdete zde: https://my.garmin.com/...
- Garmin Connect status (připojené služby): https://connect.garmin.com/...
- Updates Fenix 3 HR: http://www8.garmin.com/...
- Updates Fenix 3: http://www8.garmin.com/...
- Updates Fenix 5: http://www8.garmin.com/...

Diskuzní fórum (EN)
https://forums.garmin.com/forum/... k Fenix 3

Diskuzní fórum na Facebooku
- V češtine pro F3 a F5: www.facebook.com/groups/garminfenix3.cz/

- Facebook stránka českého Garminu: www.facebook.com/...
- Web: www.garmin.cz

Support center
https://support.garmin.com/en-US/

Garmin Base Camp: https://adventures.garmin.com/cz-CZ/
Garmin blog: www.garmin.com/en-US/blog