neděle 25. prosince 2016

MÉ POUŽÍVANÉ APLIKACE Z CONNECT IQ

Vzhledy hodinek, datové pole, aplikace a pomůcky z Connect IQ, které používám nebo jsem vyzkoušel na hodinkách Garmin Fénix 3 HR (více o hodinkách v mé recenzi)

Na webu Connect IQ najdete aplikace (Applications), datové pole (Data Fields), obrazovky (Watch Faces) a widgety (Widgets)

Jako nejzajímavější se mi jeví aplikace, protože doplňují možnosti hodinekAPLIKACE 

V hodinkách je program, který měří spánkový režim a z něhož se dozvíte délku spánku, úroveň spánku a pohyb ve spánku. Během spánku se tepová frekvence (u Fenix 3 HR) zaznamenává po jedné minutě. Bohužel se mi ale údaje z tepové frekvence neukáží zvlášť u grafu spánkového režimu, ale jen v celodenním grafu tepové frekvence.

Spánek lze měřit i bez tohoto programu, program Garmin Connect umí sám rozpoznat dobu spánku, i když občas se mi už stalo, že špatně. Dobu spánku jde pak zpětně opravit v mobilní verzi programu.

Zvýšení klidové TF bývá signálem, že něco není zcela v pořádku. Můžeme to pozorovat po cestování někdy i při běžné změně prostředí, na něž jsme zvyklí, nebo jen nedostatkem spánku. Také ale může jít o zvyšující se únavu např. následkem tréninku, nebo třeba přicházející nemoc.


Aplikace snímá Váš tep každou sekundu, oproti spánkového režimu od Garminu (ta snímá po jedné minutě) a přináší tak přesnější informace, které pak vidíte na ciferníku: průměrný tep, min. a max. tep za spánek (viz foto). Bohužel poté co opustíte tuto aplikaci, nikde v hodinkách ani v programu Garmin Connect tyto údaje již neuvidíte. Lze ale vytvořit v PC textový dokument (txt), který uložíte do hodinek a na který se budou tyto údaje zapisovat. Návod: https://forums.garmin.com/... (en)
Počítejte ale s tím, že přenos po jedné sekundě se projeví ve větší spotřebě baterie.

I když zapínáte a vypínáte tento spánkový program, tak Garmin čas spánku nerozpozná. Délku spánku tak opět určuje až program Garmin Connect.

Tuto aplikaci najdete v hodinkách pod pravým horním tlačítkem mezi sportovními aktivitami. 

- Drop Fenix
Tato aplikace Vám ukazuje rychlost, za jakou se vaše tepová frekvence vrací do normálu po cvičení. Díky tomuto programu, tak můžete porovnávat Váš stav, kondici.

Lidé v lepším kardiovaskulárním stavu se vracejí po fyzické aktivitě do své klidové tepové frekvence mnohem rychleji, než lidé se slabší kondicí. 

Pokud je doba zotavení příliš dlouhá, hrozí vyšší riziko úmrtí než lidem s kratšími časy zotavení, bez ohledu na fyzickou kondici nebo jiných rizikových faktorů.

Tak jak u předešlého programu platí, že poté co opustíte tuto aplikaci nikde v hodinkách ani v programu Garmin Connect tyto údaje již neuvidíte. Lze ale vytvořit v PC textový dokument (txt), který uložíte do hodinek a na který se budou tyto údaje zapisovat. Návod: https://forums.garmin.com/...

Aplikaci najdete v hodinkách pod pravým horním tlačítkem mezi sportovními aktivitami.

VZHLEDY HODINEK Fénix 3 HR (Watch Faces)

ActiFace (upravitelné)

Informace s grafem vaší aktivity za posledních sedm dní


HaerttBeatFace  (upravitelné)

Informace s grafem tepové frekvenceOptimus HR (upravitelné)


Můj oblíbený vzhled


Rugged

Pěkný, čistý design. Bohužel barevné nastavení hodně komplikované.

Titanium

Ciferník od Garminu

- Panthera O (upravitelné)
Pěkný, analogový ciferník (po zatřesení rukou se na 10 sek. objeví vteřinová ručička). Možnost jiného barevného provedení


- WF4COOL FRANCE 
Plnou verzi lze získat až po zaplacení darovacího poplatku, ale zatím mi stačí osekaná verze. Po zatřepání s hodinkami, lze vidět i sekundy (obr.2)
Na hodinkách občas naskočí text, že se jedná o trialovou verzi

- WF45G French Touch
Displej od stejného autora s trochu jiným displejemAll in one watchface by SAPPY (upravitelné)
Ciferník pro hodinky s optickým měřidlem tepuNoFrills (upravitelné)
Určete si cíl (kroky či vzdálenost) a pak můžete pozorovat jak v průběhu dne plníte stanovený cíl - vyprazdňuje se barva v hodinách (tu si můžete měnit)
Line (upravitelné)
Dlouho jsem se tomu vzhledu bránil, ale nakonec jsem jej vyzkoušel a nevypadá úplně špatně, jen si myslím, že je spíše pro čtvercové hodinky. Na kulatých jsou informace uprostřed, ale po bocích je dost volného místa a písmo je na mě moc malé (foto 1, na fotce 2 z webu je písmo větší). DATOVÉ POLE


Single Field (upravitelné)

Základní data na jedné obrazovce a něco navíc.

Hiking Fileds

Více údajů na jedné obrazovce

Cycling SpeedFirst (upravitelné)

Další aplikace co ukazuje více údajů na jedné obrazovce

SmartCycle

Méně informací ale lépe viditelné, což se může někdy hodit. SmartCycle určuje, co se má zobrazovat na základě toho, jaké senzory jsou přítomny (watty, kadence, tepová frekvence).

Elevation and Gradient Graph (upravitelné)

Tato aplikace zobrazuje výškový profil spolu se sklonem stoupání. Barevný sloupec je podle sklonu kopce - zelená sjezd, rovina černá/bílá, do 3% modrá až po nad 15% červená.


Race Field (upravitelné)

Aplikace moc stažení nemá ale mě vyhovuje. Nabízí mi potřebné údaje plus graf tepové frekvence za posledních 15 minut (ale lze nastavit i jiný časový interval)


Zkouším tři pole pro běh

- Running Datafield 

Ciferník navržený běžcem

- Runners Field- Race Screen

Tato aplikace umožní opravit vzdálenost, která se ukazuje na hodinkách (GPS signál není vždy přesný). Využijete ji např. na závodech, kde jsou ukazatelé vzdálenosti, podle kterých si můžete váš údaj opravit (např. z 2,03 km  na 2 km). Více na dcrainmaker.com

POMŮCKY (kromě vestavěných aplikací od Garminu)

Aplikaci najdete v menu, a zobrazuje vám historii posledních sedmi dnů. Stisknutím tlačítka start pak můžete listovat mezi tabulky kroků, vzdálenosti a kalorií. Zelené pole znamená splněný cíl, modrá nesplněný cíl.


Nepoužívané

Oxigen Widget

Nechávám si ji do hor.


A JEŠTĚ PERLIČKY

- Toothbrush Timer
Pomůže Vám rovnoměrně rozložit čas při čistění zubů

Ukazuje kolik piva si můžete dát, aniž by jste přibrali na váze nebo které spálíte v datovém poli

Okomentovat