PROJETÉ DÁLKOVÉ CYKLOTRASY

Mapa projetých dálkových cyklotrasLABSKÁ CYKLOTRASA (Elberadweg, Elbe Cycle Route)
Je už několikátým rokem nejoblíbenější dálková cyklotrasa v Německu, kde se její délka udává cca 850 km. 
Tato rozmanitá cyklotrasa vedoucí prakticky po rovině podél druhé největší řeky v Německu (za Rýnem), se stále proměňuje, v každé části potkáte něco jiného, od přímořské severní oblasti u Hamburgu, přes biosférickou rezervaci "říční polabská krajina" až po vypínající se skály Labských pískovcových hor za Drážďany.

Cestopis: https://petmikeska.blogspot.com/2018/07/elberadweg-2018-labska-cyklotrasa-s.html
CYKLOTRASA VSETÍNSKOU BEČVOU (tmavě-modrá stopa)
Cyklotrasa Vsetínskou Bečvou je zajímavější než ta podél Rožnovské Bečvy. Prakticky až za Hustopečský jezera vede většinou cyklotrasa po cyklostezkách. Jen začátek za Velkými Karlovicemi, kdy vede cyklostezka několikrát z jedné strany silnice na druhou bych nedoporučoval pro rodinné výpravy.

Cestopis: https://petmikeska.blogspot.cz/2015/10/cyklotrasa-vsetinskou-becvou.html


CYKLOTRASA ROŽNOVSKOU BEČVOU (světle-modrá stopa)
Návštěvnici cyklotrasy Rožnovské Bečvy jezdí tuto trasu nejvíce obráceně, tedy od Horní Bečvy, aby měli cestu z kopce, přes Valašské Meziříčí do Tovačova.
Mě se nejvíce líbil úsek po cyklostezce z Valašského Meziříčí za Rožnov pod Radhoštěm. Za prostřední Bečvou u hotelu Zavadilka už vede trasa v blízkosti silnice a už mě zde nic nezaujalo. Co mě trochu zklamalo je značení trasy, kdy na některých místech chybělo. Čekal bych, že zde uvidím i více symbolů cyklostezky Bečva, ty jsou vidět jen v blízkosti větších měst.

Cestopis: https://petmikeska.blogspot.cz/2015/10/cyklotrasa-roznovskou-becvou.htmlMORAVSKÁ STEZKA (fialová stopa)
Vede z Jeseníku přes Hanušovice, Litovelské Pomoraví, Olomouc, Kroměříž, podél řeky Moravy a Baťového kanálu, Uherské Hradiště, Lanžhot do Břeclavi.

Spojuje Jeseníky s jižní Moravou. Cyklotrasa začíná na česko-polských státních hranicích a je vedena nádhernými partiemi Jeseníků. Od Hanušovic sleduje tok řeky Moravy, prochází lužními lesy Litovelského Pomoraví a přichází do hanácké metropole Olomouce. Dále je vedena přes Hanácké Athény - město Kroměříž a podél Baťova kanálu až do vinařské oblasti jižní Moravy a Lednicko - valtického areálu.

Cestopis: https://petmikeska.blogspot.cz/2015/05/moravska-stezka.html


SLEZSKÁ MAGISTRÁLA (zelená stopa)
Cyklotrasa č.55, Slezská magistrála vede z Jeseníku přes Krnov, Opavu, k Hlučínskému jezeru

Cestopis: https://petmikeska.blogspot.cz/2012/07/slezska-magistrala-jesenik-krnov-opava.html

GREENWAY MORAVA (červená stopa)
Greenway Krakov–Morava–Vídeň spojuje dvě významné středoevropské metropole Krakov a Vídeň. 
Naše cesta vedla ale jen po české straně této stezky, která prochází severní, střední a jižní Moravou. 
Stezka prochází rozmanitým terénem, který nabízí několik přírodních, kulturních zajímavostí a atraktivních cílů.

Ve zkratce charakteristika naší trasy:
Na území severní Moravy trasa prochází Greenway podhůřím Beskyd, přes Chráněnou krajinnou oblast Poodří. Příroda Moravské brány a úrodné Hané pak nadchne při projížďkách střední Moravou. Na jižní Moravu přichází stezka přes oblast Drahanské vrchoviny a pokračuje přes Moravský kras - oblastí Sloupsko-Šošůvských jeskyní (známé propasti Macocha spolu s Punkevní jeskyní a krásným okolím), brněnskou aglomerací a regionem proslulým vínem, vinicemi a vinařskou kulturou směrem na Dolní Rakousy.
Na jižní Moravě vede trasa po jedné z nejlépe vybavených stezek v České republice – po Cyklistické stezce Brno-Vídeň.
Milovníci atraktivit světového významu jistě přivítají návštěvu Lednicko-Valtického areálu - tzv. Zahrady Evropy - zařazeného na listinu památek UNESCO.


Cestopis:
1. DEN: CIESZYN - NOVÝ JIČÍN2. DEN: NOVÝ JIČÍN - OLOMOUC - PLUMLOV / 113,6 km3. DEN: PLUMLOV - BRNO - NOVÝ PŘEROV / 131,20 km

LABSKÁ CYKLOTRASA Č.2 (černá stopa)
Po Labské cyklotrase jsem jel jeden den po německé straně z Schmilka do Drážďan a zpět. Další den pak z Ústí nad Labem do Lysé nad Labem.

Cestopis: https://petmikeska.blogspot.cz/2011/05/cesko-saske-svycarsko-okoli-drazdany.html

Komentáře