FOTKY Z GOOGLE+ SE NYNÍ OBJEVÍ V ZÁBĚRECH

Od 9.9.14 se geotagované fotky (s označením místa pořízení fotky), které byly veřejně sdíleny z vašeho účtu Google+ automaticky zobrazí v "Záběrech" (Views - g.co/views) společně se "Sférickými fotky" (Photo Spheres, 360°záběry).
!!! Aktualizace (9/2015): Po roce je zase všechno jinak :(. Záběry zmizeli, objevila se aplikace Google Street View. Ta je ale jiná jak Google Záběry (Views). Jsem zvědav jak to všechno dopadne, snad se Záběry či něco podobného ještě objeví.

Nyní tak budete mít portfólio vašich fotek na jednom místě, v záložkách "Fotky" a "Sférické fotky". V pravé straně stránky můžete vidět fotky a v levé straně stránky pak umístění fotek na mapě. Fotky si také můžete seřadit podle nejnovějších nebo nejsledovanějších.
Pokud se fotka automaticky nenahraje např. v případě že nebylo přidáno umístění fotky (geotag), kliknutím na oranžové tlačítko s fotoaparátem v pravém horním rohu můžete fotku přidat manuálně.Zveřejněním fotografií v Záběrech (g.co/views), můžete pomoci lidem objevovat svět. Fotky mohou pomoc lidem
 např. při plánování dovolené, turistických tras, nebo pokud jen hledají něco v sousedství.

Některé z těchto fotografií se mohou objevit také na Google Maps.Pokud chcete snadno odstranit snímky ze Záběrů, stačí skrýt umístění fotky (GeoTag) v albu Google+ nebo přímo v Záběrech klepněte na tři tečky kliknout na tlačítko "Zobrazit na Google+". Zde pak u fotky můžete kliknout u mapy na tlačítko "Skrýt".Pokud nechcete, aby vaše nové fotografie na Google+ se objevovali v "Záběrech"jděte do nastavení Google+ (https://plus.google.com/settings ) a u "Fotografie a videa", odškrtnout "Zobrazovat informace o poloze u nově nahraných videí a fotek

Záběry budou tak trochu konkurencí pro Panoramio, ale podle Evan Rapoport, který se zabývá také touto službou, zůstane naživu a prosperující.
Na Panoramio budou uživatelé nadále nahrávat scénické pohledy a pohlednicové záběry jako je Eiffelova věž nebo Taj Mahal, zatímco v "Záběry" bude zaměřené pro všechny druhy fotografie, včetně momentek.

Aktualizace 21.9.14: uběhlo pár dní a Evan Rapoport obrátil: V uplynulém roce jsme vyvinuli podobnou komunitu - Záběry (Views), která umožňuje publikovat geotagované fotky (sférické a klasické) v Mapách Google. V budoucnu máme v plánu přestěhovat Panoramio do Záběrů (Views), a vytvořit tak jedno místo, kde můžete publikovat i prohlížet fotky z celého světa. 
Nyní aktivně pracujeme na řešení problémů, které jsme slyšeli od komunity. Do té doby nadále využívejte Panoramio. A to doby než Záběry dosáhnou takové úrovně vyspělosti, která bude vyhovovat potřebám komunity. 
Brian McClendon z Panoramia říká, že chce, aby všichni pochopili, proč udělali velmi těžké rozhodnutí migrovat z Panoramio na Záběry (Views). Jsou to nové požadavky, které mají uživatelé mobilních telefonů při použití Google Maps 
Jedním z důvodů ukončení Panoramia je že je postavena na staré infrastruktuře která už naráží na své technické limity, které už neodpovídají potřebám chytrých telefonům a tím nemohou poskytnou více funkcí.  Více: https://groups.google.com/forum/...
a zde: https://groups.google.com/forum/...

Má fotka Záběrů - Fotek a Sférických fotek - zde...

Hlavní stránka záběrů - zde...

V "Záběrech" můžete také jednoduše na mapě vyhledávat zajímavé fotografie nebo sfétické fotky