CHORVATSKO - MAKARSKA

V letošním roce padla volba dovolené na Makarskou riviéru. 
První den v sobotu využíváme nádherného počasí a tak jen odpočíváme u pláže.
Druhý den nám to přeci už nedá a vydáváme se na kolech z Makarské na jih. Zkoušíme kam podél pobřeží až dojedeme až přijíždíme až na konec cesty, kde nacházíme nudistickou pláž. Po opláchnutí se kousek vracíme a pokračujeme po lesní cestě před Tučepi. Dál pokračujeme již opět podél pobřeží přes Podgoru do Čaklje.
Zpátky se vracíme stejnou cestou až před Makarskou, odkud pokračujeme po hlavní cestě.
Navečer se ještě vydávám z Makarské do kopce až k bráně parku Biokovo.


Trasy:
- Makarska - Podgora-Čaklje a zpět: 
25,9 km, nastoupáno 330 m., trasa http://ridewithgps.com/trips/921133
- Makarska - Biokovo a zpět: 
19,02 km, nastoupáno 384 m, trasa http://ridewithgps.com/trips/921134

Omiš již před námiV pondělí se vydáváme na sever, náš cíl je město Omiš. Nejdříve musíme strpět cestu po magistrále, naštěstí na konci sezóny není na ní provoz tak velký. Od Baška Voda začínáme stoupat až k serpentinám za Carevici, v kterých odbočujeme na Omiš. Dále pokračujeme z kopce již po prázdné silnici až k rozcestí za obcí Slime, kde odbočujeme doprava a po chvíli jsme u mostu. Ten se ale opravuje a nechtějí nás přes něj pustit. Nakonec se je nám podařilo přemluvit a my tak můžeme pokračovat po severně od řeky Cetiny. Nejdříve vystoupáme pár metrů a poté pokračujeme po vrstevnici až za obec Gata. Zde se nám předstírá krásný výhled na řeku Cetinu, která v Omiši vtéká do moře. Po krásném sjezdu do Omiše se jdeme vykoupat, aby jsme o chvíli pokračovali tentokrát po jižní straně řeky Cetiny. Ze začátku jedeme v její blízkosti, pak se však vydáváme od řeky a také do pěkného kopce. Poté nás čeká jedno klesání a opět cesta do kopce až k serpentinám před Carevici. Zpět do Makarské se pak dostáváme opět po magistrále
Trasa: Makarska - Podgrade - Gata - Omiš - Vukosavic - Makarska: 
vzdálenost 89,9 km, nastoupáno 1268 m, trasa http://ridewithgps.com/trips/921135

I v úterý slunko pěkně hřeje, ale my míříme na nejvyšší vrchol pohoří Biokovo sveti Jure. Prakticky skoro z nuly se vydáváme do výšky 1762 m. Část naší výpravy se vydává na cestu nahoru již před čtvrtou hodinou ranní za tmy, naše skupina pak ale odjíždí až za světla.  32 km prakticky stále do kopce dává zabrat, na chvíli tak zastavujeme v restauraci Vrata Biokova. Poté pokračujeme opět nahoru, navíc poslední kilometry se cesta ještě zvedne. Po krátké zastávce na vrcholu si to již svištíme zpět na Makarskou.
Trasa: Makarska - sv.Jure a zpět: 
vzdálenost 64,5 km, nastoupáno 1793 m., trasa http://ridewithgps.com/trips/921136

Zlatni RatVe středu, pátý den našeho pobytu vyhrává cesta po ostrově Brač před výletem na lodi. Ráno nastupujeme na trajekt, který nás doveze do Sumatrinu na ostrově Brač. Z něj stoupáme vnitrozemím přes Gornij Humac, kde odbočujeme na Bol. Po posledním kopci už nás čeká parádní sjezd až do Bolu. Původně jsem chtěl jet na Vidovu Goru  a přijet do Bolu od západu, ale čas a fyzické síly jsou proti mým plánům.  V Bolu zajíždíme až na jeho okraj na známou pláž Zlatni Rat. Po koupání a obědě už ale musíme vyrazit na cestu zpátky. Stoupání z Bolu není tak prudké jak se zdálo při sjezdu a tak se jede dobře, navíc poté už nás čeká cesta z kopce až do Sumatrinu. Za stmívání pak dorážíme zpět na Makarskou.
Trasa: Sumatrin - Bol a zpět: 
55,9 km, nastoupáno 955 m., trasa http://ridewithgps.com/trips/921137

Poslední dva dny už nám nepřeje počasí, jeden den se přeci jenom vydávám na poslední objížďku po městě