pátek 14. září 2012

NAVŠTÍVENÉ MÍSTA

V tuzemsku se mi nejvíce líbilo v Lednicko-Valtický areálu, Českosaském Švýcarsku, rád vzpomínám i na Český Ráj, Strážnicko, Beskydy a samozřejmě domácí Jeseníky.
Nejtěžší moje etapa na kole v ČR měřila 181 km a zdolaná výška byla 3067 m. Trasa byla Krnov - Skřítek - Dlouhé Stráně - Červenohorské sedlo - Vidly - Krnov. V zahraničí to byla pyrenejská etapa 124 km dlouhá s 3291 m. převýšením. Trasa pak byla Bourisp - Col du Peyresourde - Col du Portillon - Port de la Bonaiqua - Aneu.

V zahraničí se mi líbili Slovinské Julské Alpy - Vršič, Mangrt a Bohinjské jezero, v Chorvatsku Sv.Jure, Limský záliv, v Rakousku okolí jezer Zell am See a Wörthersee. V Itálii u jezera Lago di Garda, ve Švýcarsku v okolí Zermattu, v Lucernu a u Rýnských vodopádů a přejezd Pyrenejí z Francie přes Španělsko do Andorry). Nesmím zapomenout i na Slovensko s jejich Vysokými Tatrami.

Mezi zdolané kopce pak patří Villacher Alpenstrasse, z Gipfelstrasse na Gerlitzen, z Furthu po Grossglockner Hochalpenstrasse, Z Riva del Garda na Tremalzo, z Makarske na sv.Jure, ze Zermattu na Unterothorn (3104 m.), či výjezd z Prata a.S. na Stelvio, nejvýše položenou silnici v Evropě. Při návštěvě Pyrenejí pak Mont Ventoux, Hautacam, Col du Soulor, Col d´Aubisque, Port de Boucharo, Cirque de Troumouse,  Col du Tourmalet, Col d´Aspin, Peyragudes, Col du Portillon, Port de la Bonaiqua, Port de Cabús, Col d´Ordino,  Arcalís (viz Pyreneje)

Rád navštěvuji i rozhledny jako např. na Velkém Javorníku, Pradědu, na Zlatém Chlumu, Biskupské kupě - viz navštívené rozhledny

Mapa: navštívené místa

Navštívené místa na turistika.czFotoalba: Odkaz na všechny alba u Fotky Google bohužel není, tak alespoň v archivu


Umístění mých fotoalb na Picase na mapě: http://petmikeska.blogspot.cz/...Okomentovat