sobota 21. listopadu 2009

TURISTIKA: JESENÍK - REJVÍZ - VRBNO p.P.

Druhý pěší výšlap jsme naplánovali na 17.listopad
Ráno jsme opět vyrazili vlakem, tentokrát do Jeseníku, odkud jsme pokračovali již pěšky po žluté turistické značce na Čertovy kameny s nádhernou vyhlídkou na Jeseník, Českou Ves a okolí. O něco dál jsme pak dorazili na rozhlednu Zlatý Chlum, která byla ale bohužel zavřená. Od rozhledny jsme se vydali po červené do Rejvízu, kde jsme se občerstvili a pokračovali dále po žluté k pásmu Orlíka. Od výšky 1000 m.n.m. nás místy čekala sněhová podestýlka. Od křiž. turistických tras (pásmo Orlíka), jsme pokračovali z kopce (bohužel po asfaltu) po zelené až do Vrbna p.P.
Interaktivní mapa www.wandermap.net/... , www.gpsies.com/...
Fotogalerie

Jeseník - Rejvíz - Vrbno p.P. pěší výšlap 34 km

TURISTIKA: ZLATÉ HORY - HOLČOVICE - KRNOV

Na přelomu října a listopadu jsem vyměnil kolo za pěší pochody.
První z nich byl pochod Zlaté Hory - Krnov (36 km, 1243 m. nastoupáno)
Z Krnova jsme vyrazili vlakem do Zlatých Hor, s přestupem v Mikulovicích. Ze Zlatých Hor jsme se vydali po zelené značce na Biskupskou kupu, kdy na 3,5 km bylo převýšení takřka 500 m. Dále jsme pokračovali přes "Petrovy kameny". Poté po žluté značce a poté po zelené až do "Komory". V Holčovicích - Komoře jsme si dali oběd v Lesním zátiší a poté vyrazili směr Křížová, Vraclávek, kde jsme vyrazili podél sjezdovky do kopce (Kozí vrch) a poté pokračovali od "Kotle" po žluté značce k "Pod Lysou". Po zelené jsme již došli za tmy až do Krnova - Ježníku.
Interaktivní mapa: www.wandermap.net/..., www.gpsies.com/...
Foto:
Zlaté Hory - Krnov 37km pěší pochod

sobota 14. listopadu 2009

Divokej Bill - koncert

V pátek 13.listopadu proběhl v krnovském Kofola music clubu koncert Divokýho Billa.
Pro velký zájem dokonce kapela vystoupila dvakrát, první koncert měla v 17.00 a druhý v 21.00
Škoda jen, že podium bylo pro tak velkou kapelu přeci jenom malé, ale i přesto byl koncert výborný a doufám, že se Billovi u nás v Krnově líbilo.