Z KRNOVA DO STAROBYLÉHO GLOGOWKU

Z Krnova jsme se vydali přes hran.přechod do Pietrowic a pokračovali vedlejší silnicí na Glubczyce přes Mokre, Dobieszow, Rowne a Goluszowice. Zde jsme trochu zaspali odbočku (ukazatel Dzierzyslawice) a tak jsme se museli dostat na správnou trasu přes Glubczyce. Z Glubczyc jsme pokračovali do Glogowku po polské cyklotrase č.34, přes Pomorzwiczki-Pomorzowice-Raclawice Slaskie-Dzierzyslawice-Mochow. 


V Raclawice Slaskie lze spatřit po levé straně železniční most, přes řeku Osoblaga, kdy betonové pilíře jsou od sebe vzdáleny 85 metrů. Těsně před Glogowkem po pravé straně můžete také spatřit v Moszne klášter pauliński, nazývaný Łąką Maryi.
V Glogowku jsme na kruhovém objezdu odbočily doleva směr centrum a přes úzké uličky se poté dostali do centra města. Zde stojí za shlédnutí místní radnice. Na náměstí po občerstvovací pauze jsme pokračovali rovně a po pár metrech zastavili u místního renesančního zámek ze 16. století, který je ovšem momentálně ve špatném stavu. Místní občan nám na zámku nabízel, že nás zde provede, i víno nabízel, ale my jsme odolali a přes bránu zámku (první zmínka o ní je z roku 1587) se dostali na křižovatku, kde jsme odbočily doleva směr Glubczyce. Kousek jsme se vrátily po cestě, po které jsme přijeli, aby jsme zabočily doleva podle ukazatele Glubczyce. V Szonowě jsme odbočily doleva a pokračovali na Lisiecice. A poněvadž jsme neměli sebou mapu, tak jsme zabočily dříve než jsme chtěli (v plánu bylo zabočit až v Lisiecice). Přijeli jsme k hlavní cestě, na které jsme odbočily doprava (doleva a vzápětí doprava vede cesta na hran.př. Pomorzwiczki-Osoblaha) a pokračovali až do Glubczyc. Zde jsme to střihly nejkratší cestou a pokračovali po hlavní silnici, přes Pietrowice až do Krnova.

TRASA: Krnov (penzion Eso) -hran.přechod-Pietrowice-Mokre-Dobieszow-Rowne-Goluszowice-Glubczyce-Pomorzwiczki-Pomorzowice
Raclawice Slaskie-Dzierzyslawice-Mochow-Glogowek-Tomice-Szonow-Bernatow-Kietlice-Glubczyce-Pietrowice-hran.přechod-Krnov
VZDÁLENOST: 96 km
PRŮM.RYCHLOST: 24,5 km/hod.
DATUM: 26.4.2008
FOTO: http://picasaweb.google.cz/cyklistikakrnov/...

Komentáře